B3 Vitamininin Vücudumuzdaki Etkileri

B3 Vitaminine Neden İhtiyaç Duyarız

B3 Vitamininin Vücudumuzdaki Etkileri

Hayatımızın daha etkili ve sağlıklı bir hale gelmesini sağlamak için gerekli bir noktaya ihtiyacımız bulunmaktadır. Bu sayede bazı besinlerden yardım alarak, içerisinde bulundurdukları moleküler yapılarla da istenilenleri sağlayarak, daha zinde bir görünüm sağlama konusunda faaliyet göstermekteyiz. Bunun için ekstra bir çaba sarf etme noktasına girmeyerek, dengeli beslenme programı çerçevesinde hayatımızı idame ettirmeye çalıştığımız andan gerekli vitaminleri elde edebilme noktasında bulunabiliriz.

  • B3 vitamini sinir sistemi için oldukça önemlidir.  Serotonin salgılanmasında oldukça önemli vitaminlerden birisidir. Şizofreniye karşı faydaları bilinir ve alzheimer ve yaşa bağlı zihin fonksiyon bozukluklarında oldukça önemlidir.
  • Vücudumuzda yağ, protein ve karbonhidratın kullanımını belirleyen bir vitamindir b3 vitamini. Kolesterol ve trigliserid konusunda oldukça iti etkileri vardır.
  • Kan dolaşımını düzenleyen bir vitamindir.
  • Vücudumuzda enerji üretimini düzenleyici bir vitamindir.
  • Cilt için son derece faydalı bir vitamindir b3 vitamini. Bu yüzden b3 vitamini cilde faydaları oldukça fazla olan bir vitamindir.

Besinler ve B3 Vitamini

Bu tür vitaminlerin arasında yer alarak, günlük yaşantımızın temel ihtiyaçların haline gelen vitaminlerden en kapsamlı fayda sağlama özelliğini içerisinde barındıran B3 vitaminidir. B3 vitamini ile daha kapsamlı bir fayda sağlayacak şekilde besin desteği alabiliriz. Bu tür B3 vitaminin eksikliğini çekiyorsak bile suni yollardan bile takviye desteğinde bulunabiliriz.

B3 vitaminlerinin etkileri son derece kapsamlı olmakla beraber, günlük yaşantımızda da sürekli olarak kendimiz konusunda da etkili bir davranış sergileyebileceksiniz. Bu açıdan bakıldığı durumlar sonrasında da tüm sistemlerimize fayda sağlayacak bir gelişme ile karşı karşıya kalabiliyoruz. Aynı zamanda cilt konularında da etkili bir faaliyet sergileme noktasında bulunmaktadır. Zihinsel durumların da engellenmesinde ve olumlu bir noktada kalması anlamında da son derece önemli bir yer tutan B3 vitamini ile psikolojik hastalıklardan uzak durma noktasında başarı sağlamamızda etkili bir yerde kalabiliyor. Bu tür vitaminler dahilinde bünyemiz daha sağlıklı bir hal alıyor.

Vücudumuza aldığımız tiriptofan isimli amimnoasit karaciğerde sentezlenerek nikotinik asit yani b3 vitamini sentezlenebilir.  b3 vitamini süt, peynir, et, ton balığı, incir, patates ve kahvede bulunan bir vitamindir.

Konuyla alakalı olarak b3 vitamini faydaları ve b3 vitamini eksikliği yazılarıma bakabilirsiniz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s